Avaleht E-raamat Reklaam Kontakt

Teemad

ETTEVŐTTED
KASULIKUD LINGID
TEHNOPARGID
UUED SUUNAD
KASULIK TEADA
SEADMESOOVITUS
LOGISTIKA TERMINID
SEADUSED
LAOMAJANDUSE ABC
KOOLITUS ja SEMINAR
UUDISKIRI
Äripäev "LOGISTIKA"
LAOPINNAD (uuring)
PALGAUURING

Kas oled läbinud laojuhtimise kursuse?


Küsitluste arhiiv

                                                                                                                               Lisatud 04.08.2009

Laopindade turg Vilniuses oli esimene, mis reageeris üldisele majanduslangusele

Allikas: Colliers International OÜ

Vakantsuse tõus, üürihindade langus ja piiratud nõudlus iseloomustab kinnisvaraturgu kõigis Balti riikides, nõrga turuolukord ja finantseerimisvõimaluste puudumine on pooleliolevad arendused külmutanud. Kinnisvaraturg on vabalangemises ja olukord turul muutub iga päevaga.

Varasem omanike keskne turg on pöördunud selgelt üürnike turuks. Arendajad on sunnitud tulema üürnikele poolele teele vastu, rakendades loovaid lahendusi uute huviliste ligimeelitamiseks ja pakkudes senisest paindlikumaid tingimusi olemasolevate üürnike huvi säilitamiseks.

Laopindade turg Vilniuses oli esimene, mis reageeris üldisele majanduslangusele. Aastal 2008 kasvas turg 7,1% (võrreldes 30%-ga 2007.a) ja turule tuli 289 300 ruutmeetrit uut laopinda. Umbes kolm neljandikku kõigist 2008. aastal planeeritud projektidest on edasilükatud ja koos kõikide uute projektidega (umbes 170 000 ruutmeetrit) ootavad teadmatuses oma tulevikku ja valmimisaega. Ettevõtted on hakanud otsima võimalusi oma kulude optimeerimiseks ja üürikulude vähendamiseks. Sel aastal on oodata laopindade üürihindade korrektuure, ent hinnad ei tohiks siiski langeda alla 3 EUR ruutmeetri kohta kuus.

"Enamik turuosalisi regioonis on buumijärgselt ja oma seni mitte kuigi konservatiivse lähenemisega kinnisvarainvesteeringutesse jõudnud kriisi ja sisenenud langustsüklisse ilma põhjaliku ettevalmistuse ja analüüsita, veelgi enam - ilma alternatiivplaanita, mida saaks kviivitusteta ellu rakendada," sõnas Mihails Morozovs, Colliers Internationali Baltikumi ja Valgevene juhtivpartner. "Täna ongi suurimad väljakutsed seotud strateegiate väljatöötamisega igale konkreetsele projektile, kuidas loobuda senistest plaanidest ning stabiliseerida likviidsus ja vara väärtus, mis aitaksid turule püsima jääda ning vältida pankrotte."

   

24. märts 2018 19:17

Märksőna vői firma nimi

   OTSI