Avaleht E-raamat Reklaam Kontakt

Teemad

ETTEVŐTTED
KASULIKUD LINGID
TEHNOPARGID
UUED SUUNAD
KASULIK TEADA
SEADMESOOVITUS
LOGISTIKA TERMINID
SEADUSED
LAOMAJANDUSE ABC
KOOLITUS ja SEMINAR
UUDISKIRI
Äripäev "LOGISTIKA"
LAOPINNAD (uuring)
PALGAUURING

Kas oled läbinud laojuhtimise kursuse?


Küsitluste arhiiv

Kelk - tõstemasti osa, millele kinnituvad tõstekahvlid

Standardmast e. avatud mast W, STD(ing. k. wide view mast) - tõstemast, mille ehituslik kõrgus hakkab suurenema koos kelgu tõstmisega. Standardmast on reeglina kaheosaline ning vabatõste kõrgus on kuni 200mm.

Vabatõste mast (ing.k. freelift mast) - tõstemast, mille ehituslik kõrgus hakkab suurenema pärast kelgu jõudmist  mastisektsioonide ülaossa. 

2F , FF - 2-osaline vabatõstemast  (ingl - free lift mast) - Mastitüüp, kus kelgu tõstmisel ei hakka kohe suurene masti ehituslik kõrgus. Võimaldab vähendada masti ehituslikku kõrgust kaotamata tõste kõrguses ja võimaldab töötada ka madalates ruumides.

3F, FFT - 3-osaline vabatõstemast, (ingl - full free triplex) - Väikese ehitusliku kõrguse ja kõrge tõstega kolmeosaline mast.

Masti ehituslik kõrgus (ingl - mast lowered/closed height) - tõstemasti kõrgus, kui kelk on alumises asendis e. teisiti masti ülemise otsa kõrgus maast kahvlite alumises asendis ehk masti minimaalne kõrgus.

Tõstekõrgus (ingl - lifting height) - Maksimaalne kõrgus, kuhu tõuseb kahvlite pealmine tööpind.

Tõstevõime 3000kg/500mm raskuskeskmega (ingl - capacity) - Tõstuk tõstab kuni 3000kg arvestusega, et kauba raskuskese ei ole kelgust kaugemal kui 500mm.

Vabatõste kõrgus (ingl - free lift height) - tõstekahvlite maksimaalne kõrgus enne tõstemasti kõrguse muutumist.

Külgliikumine v külgnihe (ingl - sideshift) lühend ss - Lisaseade, mis võimaldab kahvleid külgsuunas hüdrauliliselt liigutada. Kahvlite omavaheline vahekaugus jääb samaks. Hea abivahend kauba täpseks manööverdamiseks koormasse või riiulile.

Kahvlite positsioneer (ingl lüh - pos) - võimaldab operaatoril hüdrauliliselt kahvlite vahekaugust muuta . Ehk teisiti lisaseade, mis võimaldab kahvleid hüdrauliliselt kokku-lahku liigutada.

Lisahüdraulika (ingl lüh - spv) - tõstuki lisavarustus, kus hüdrojagajal on lisaks põhifunktsioonidele üks või kaks lisasektsiooni ning vastavad hüdraulika voolikud on toodud kelgule. Lisahüdraulika olemasolu võimaldab kasutada erinevaid lisaseadmeid.

Elastik- ehk täiskumm rehv (ing. k. superelastic) - rehv, mis on valmistatud ühest või mitmest erinevast kummisegust, ning koormuse kandjaks on kummisegu.

Vöörehv - terassilindrile vulkaniseeritud suhteliselt õhuke ühekihiline kummisegu. Terassilinder pressitakse spetsiaalsele veljele.

Mittemääriv rehv (ing. k. nonmarking) - kollakasvalge värvusega rehv, mille valmistamisel kasutatakse spetsiaalseid täiteaineid. Mittemäärivat rehvi kasutatakse kohtades, kus on kõrgendatud puhtuse nõuded (näit. toiduainetetööstus).

   

23. märts 2018 01:03

Märksőna vői firma nimi

   OTSI