Avaleht E-raamat Reklaam Kontakt

Teemad

ETTEVŐTTED
KASULIKUD LINGID
TEHNOPARGID
UUED SUUNAD
KASULIK TEADA
SEADMESOOVITUS
LOGISTIKA TERMINID
SEADUSED
LAOMAJANDUSE ABC
KOOLITUS ja SEMINAR
UUDISKIRI
Äripäev "LOGISTIKA"
LAOPINNAD (uuring)
PALGAUURING

Kas oled läbinud laojuhtimise kursuse?


Küsitluste arhiiv
LINK

RFID astub vöötkoodi kõrvale

RFID ehk raadioidentifikaatorite tehnoloogia kuulutab uue ajastu algust, kus erinevates toodetes, passis või lausa naha all olev kiip võimaldab eemalt juba lugeda, kellega või millega on tegu.

Üks selle valdkonna suurimaid arendajaid HP teatas mai keskel, et on valmis saanud raadioidentifikaatorite süsteemi, mida saaks kasutada näiteks logistikas ja laomajanduses või tootmises: seadmetele või kaupadele paigaldatud kiipe on võimalik raadio teel lugeda ja saada reaalajas infot kas laoseisude, logistikavõrgu olukorra või tootmise kohta.

Hea võimalus on RFID ka erinevatele tootjatele oma kauba jälgimiseks peale müüki: näiteks avalikesse kohtadesse üles seatud lugejaga võiks põhimõtteliselt salaja lugeda kokku kõik kaubamärgid, mis inimesel seljas, kotis või taskus. Ilmselt selline piilumine võimalikuks ei saa, kuna ahistab inimeste privaatsust.

Laos saab HP pakutava RFID süsteemiga, mis esimesena Silicon Valleys ka testimiseks valmis ehitatud, ära näha nii kaupade asukohti kui kauba liiki. RFID tehnoloogiat kasutades on ka lihtsam eristada võltsingut originaalist. Teine taoline RFID keskus avati aprillis Taiwanis, Euroopas on plaanis sarnane keskus ehitada Genfi.

Loomulikult pole tehnoloogiliselt kuigi keerukas sama süsteemi ka valitsusasutustel kasutama hakata, paigutades kodanike kohta info näiteks passi sisse. Siis pole piiril vaja passi taskust väljagi võtta, eemal asuv piirivalvur võib põue peidetud isikutunnistuselt kõik vajaliku välja lugeda. Põllumajanduses saab RFID seadmetega varustatud loomakarja jälgida ja sealt pole pikk samm ka inimes enaha alla paigutatud kiibini.

 

RFID: Korduma kippuvad küsimused

 

Mis see on?

RFID (Radio Frequency Identification) on tehnoloogia, mis kasutab raadiolaineid esemete eemalt määramiseks. RFID seade on tavaliselt antenniga varustatud mikrokiip, mis kiirgab toote (või muu eseme) seerianumbrit, kui vastav lugeja seda raadio teel pärib.

 

Kas RFID asendab triipkoodi?

Arvatavasti mitte, kuna triipkood on ja jääb lihtsamaks ning odavamaks kui RFID tehnoloogia veel paljudeks aastateks. Küll aga eksisteerivad nad kõrvuti ja paljudes kohtades osutub RFID efektiivsemaks kui triipkood.

 

Kui palju see maksab?

RFID lugeja maksab praegu alates 14 000 kroonist. RFID kiip ise maksab 6-7 krooni.

 

Miks RFID tehnoloogia nii aeglaselt levib?

Peamiselt kalli hinna tõttu, kuna tootjatel on odavam triipkoodi trükkida, kui miljonitele toodetele mitmekroonist kiipi sisse panna.

 

Allikas: RFID Journal

   

24. märts 2018 19:23

Märksőna vői firma nimi

   OTSI