Avaleht E-raamat Reklaam Kontakt

Teemad

ETTEVŐTTED
KASULIKUD LINGID
TEHNOPARGID
UUED SUUNAD
KASULIK TEADA
SEADMESOOVITUS
LOGISTIKA TERMINID
SEADUSED
LAOMAJANDUSE ABC
KOOLITUS ja SEMINAR
UUDISKIRI
Äripäev "LOGISTIKA"
LAOPINNAD (uuring)
PALGAUURING

Kas oled läbinud laojuhtimise kursuse?


Küsitluste arhiiv

Veebruaris astus seni HAVI Logisticsit juhtinud Janek Saareoks (35) uude ametisse ASi Schenker juhina. Ehkki sada päeva uues ametis pole veel möödas, portreteerib 17. aprilli Logistika kuukiri Eesti ühe suurima ekspedeerimisfirma uut juhti.


Saareoks tunnistab, et väljakutse on suur ja õppida juurde on palju. "Aga areng mulle asjade juures meeldib," leiab ta.


"Shenckeris on hea meeskond ja pädevad inimesed ning endal on ka säde silmas," ütleb värske ekspedeerimisfirma juht. "Töötame selle nimel, et oma potensiaali paremini ära kasutada." Kui viimased aastad töötas Saareoks Havi Logisticsi juhina, mis oli pigem kindlaprofiililine logistikafirma, siis nüüd on tema juhtida senisest oluliselt laiema haardega ekspedeerimisfirma.

Schenkerit viimased kakskümmend aastat juhtinud ja pensioneerunud Meelis Arumeel pani Eesti logistikas mõnedki maamärgid maha, kujundades selle ala ilmet Eestis. Tema jälgedes astumine ei ole kindlasti lihtne. "Schenkeril ja HAVI-l on väga erinevad ärikontseptsioonid ja haare, minu jaoks on väljakutse kindlasti suur ja endal on ka palju juurde õppida, aga see mulle asja juures meeldib, sest areng peab toimuma," ütleb Saareoks.


Otsekohesus ja realistlik maailmavaade
Rimi tarneahela juht Allar Kahju sõnab Saareoksa iseloomustades, et ta säilitab alati külma närvi ja rakendab oma kogemusi igas olukorras parima tulemuse nimel. "Tema äriline otsekohesus ja realistlik maailmavaade aitavad jõuda kiirete ja heade tulemusteni," sõnab Kahju.


Janeki pärandiks Havi Logistic´us on sisuliselt kogu organisatsiooni ja hästitoimivate protsesside ülesehitamine ja kiire kohanemine Rimi ärivajadustega. "Janek suutis kokku panna meeskonna, kes tänapäevani opereerib suure efektiivsusega Rimi sisemisi logistikaprotsesse," ütleb Rimi tarneahela juht.


Kui seni oli Schenker tuntud pigem napi avaliku suhtluse poolest, siis pole ka Saareoks valmis seda koheselt muutma. "Avalik suhtlus on oluline, aga siis, kui on midagi tarka ja vajalikku öelda. Iga asi peab mingit väärtust lisama. Niisama muljetada ei ole ka mul kombeks," lausub ta.


Kui Saareoks 1996. aastal Pärnumaal Häädemeeste Keskkooli lõpetas, oli tal kindel mõte tulla Tallinnasse edasi õppima. "Kaalusin kahte varianti, kas Tehnikaülikoolis majandust või Tehnikakõrgkoolis logistikat, kuid logistika tundus tol hetkel ahvatlevam ja mitmekesisem, ka praktilisem ning sinna ma ka läksin," sõnab Saareoks, kes esimesena sai logistika- ja transpordiinseneri diplomi.


Esimene töökoht oli hea kool
Juba ülikooli ajal asus Saareoks erialasele tööle ASis MERX. "Esimese töökoha leidmine tudengina oli paras pähkel, keegi ei tea ja tunne sind, selliselt end müüa oli keeruline," leiab Saareoks. Hiljem on väljakutsed uute töökohtade näol teda pigem ise leidnud.


"Logistikutöö Merxis oli esimene töökoht ja õpetas reaalset elu üliõpilasele, kes oli seni ainult teooriaga oli kokku puutunud," meenutab Saareoks, kes mäletab oma esimest töökollektiivi ja tööandjat väga positiivselt. "Seal õnnestus kogeda kogu logistilist ahelat ja äri põhitõdesid," sõnab Saareoks, kes pidi üliõpilasena tööd alustades firmas kõike tegema. Ta peab seda väärt kooliks. "Igas ettevõttes on oma väärtusahelad, mille tööd tuleb korraldada ja selles mõttes pole nii määrav, kas on põhitegevuseks logistika-, transporditeenus või mingite muude toodete kaubandus," leiab ta.


Ehkki Saareoks on töötanud lühemalt ka Rimi Balticsis ja Smarten Logisticsis, on pikemad, töösuhted teda sidunud Kesko Foodi ja HAVI Logisticsiga.


"Karjäär ei ole minu jaoks olnud eesmärk omaette, elu on läinud oma rada ja olen sattunud kokku inimestega ning töötanud keskkonnas, kus koos meeskonnaga oleme teinud head tööd, sellest ka edasised sammud," leiab Saareoks. Ta ei tähtsustaks siinjuures ennast vaid pigem just meesskonnatööd.


Janek Saareoksast saab pikemalt lugeda 17. aprilli Logistika kuukirjast.


 

   

17. detsember 2017 23:23

Märksőna vői firma nimi

   OTSI